Opālas Koneres lasītava

Rīgas bahāju kopiena 2021. gadā reģistrēja uzziņu bibliotēku „Vienotības pērles”. Par mūsu grāmatu krājuma pamatu jau divtūkstošo gadu sākumā kļuva Opālas Koneres personīgā bibliotēka. Tagad viņas vārdā nosaukta bibliotēkas lasītava.

 

Opālas Koneres dzīvesstāsts

 

Opāla Konere, 1914.-2003.

Opāla Konere (Opal Conner) bija amerikāniete, dzimusi 1914. gada 28. septembrī Veiverlī (Waverly), Ilinoisas štatā, desmit bērnu ģimenē. Studējusi humanitārās zinātnes, pēc studijām strādājusi par pamatskolas skolotāju. Apprecoties ar Frenku Koneru 1934. gadā pārcēlās uz dzīvi Havaju salās. Laulībā dzimusi viena meita Džeina.

Vēlāk ģimene vēlreiz pārcēlās, šoreiz uz Oregonu un beigās uz Sietlu, Vašingtonas štatā. Tur 31 gadu, līdz pensijai, Opāla strādāja Vašingtonas pārvadātāju un noliktavas darbinieku apvienībā, kas pārstāvēja trīs arodbiedrības.

Bahāju ticībai Opāla Konere pievienojās 1949. gada novembrī Astorijā, Oregonas štatā. Savā bahājietes pieredzes kopsavilkumā Opāla komentē, ka „viņu ļoti saistījusi bahāju kopiena, bahājiešu māju un sapulču apmeklēšana”.

Vēlāk, pārvācoties uz Sietlu, Opāla kalpoja kā pioniere Dienvidu Kingas grāfistē 1953. gadā, kur sākumā viņas ar Rūhu Rouzu bija vienīgās bahājietes, bet jau pēc gadiem tur zēla vismaz piecas garīgās padomes.

Opāla Konere konferencē

Opāla Konere bijusi garīgās padomes locekle, kalpojusi par padomes sekretāri un 1970. gadā nozīmēta par palīgkolēģijas locekli. 1960. gados bijusi arī delegāte nacionālajā kongresā. Tāpat Opāla darbojusies dažādās kopienas komitejās, kā arī pārstāvējusi ticību sabiedriskajos pasākumos. Apmeklējusi pasaules bahāju kongresu Londonā 1963. gadā un vairākas citas starptautiskās  bahāju konferences un kongresus. 1972. gadā bijusi svētceļojumā Haifā.

Opālai ļoti patika pavadīt laiku ar savu ģimeni. Viņas iecienītākie vaļasprieki bija ceļošana, golfs un basketbols. Viņa ticēja kopienas spēkam un vienmēr uzņēma savā mājā Bahá’u’lláh  draugus.

Opāla Konere nomira 2003. gada 3. augustā Nevadas štata Reno, kur viņa bija dzīvojusi kopš 2000. gada janvāra.

Kādā mīlestības un sadraudzības konferencē Jūtas štatā vēršoties pie publikas Opāla teica: Kad  runā ar otru cilvēku, runā uz sirdi un dvēseli, nevis ārējo patību”.

 

Teksts: Aiga Freiberga

Avots: U.S. National Bahá’í Archives